02 شهر

تست غربالگری تشخیص جنسیت جنین

تست غربالگری تشخیص جنسیت جنین

تست غربالگری تشخیص جنسیت جنین را می توان از هفته 8 بارداری با آزمایش خون انجام داد ، می توان با روش های مختلفی نظیر آمنیوسنتز ، CVS  تشخیص جنسیت جنین را قبل از تولد جنین انجام داد

بهتر است بدانید در این روش ها یک درصد احتمال سقط جنین وجود دارد ، زیرا این روش ها تهاجمی می باشند ، معمولا توصیه می شود از این روش ها برای مادرانی که ممکن است در اثر عوامل ژنتیکی جنین به بیماری ها مبتلا شود حتما این آزمایش ها را انجام دهند .

تست غربالگری تشخیص جنسیت جنینکاربرد این تست ها

در مادرانی که بیماری هموفیلی دارند انجام این تست ها بسیار مفید و کاربردی است ، در صورتی که مادر جنین پسر را داشته باشد و به این بیماری مبتلا باشد حتما جنین نیز این بیماری را می گیرد اما در صورتی که جنین دختر باشد خطر مبتلا شدن وجود ندارد بلکه ممکن است ناقل بیماری شود .

مزایا تست PGTMB

این روش خطری برای مادر ندارد ، زیرا این روش غیر تهاجمی است .

این روش نسبت به سایر روش های نظیر CVS و آمنیوسنتز ارزان تر است .

در آزمایشگاه آزادی این تست انجام می شود و با توجه به آماری  که این آزمایشگاه بدست آورده است ، هماهنگی بین جنسیت نوزاد و آزمایش انجام شده وجود داشته است .

بهتر است بدانید :

آزمایشگاه پاتوبیولوژی آزادی در سال 1356 با مدیریت آقای دکتر پرویز کنعانی و آقای دکتر محسن غریب دوست و مسئولیت فنی آقای دکتر محسن غریب دوست تاسیس گردیده است و از همان زمان همکاری با آزمایشگاه های همکار را در سطح وسیعی در کل کشور شروع نمود. جهت دقت و صحت در انجام آزمایشات اطلاعات در مورد آزمایشات ارسالی، نحوه دقیق نمونه گیری، ارسال آنها می تواند در بدست آمدن جواب های دقیق تر موثر باشد.

منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم. با تشکر مدیریت آزمایشگاه پاتوبیولوژی آزادی

 

 

 

پاسخ

سیزده − 6 =