30 آذر

پیشگیری از سکته قلبی

پیشگیری از سکته قلبی

در مطلب گذشته راجع به سکته قلبی و علل و علائم آن صحبت کردیم ولی موضوع مهم همیشه در بیماریها جلوگیری از ابتلا به آنهاست زیرا ابتلا به برخی مشکلات می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. به همین خاطر سعی داریم تا با بیان نکاتی شما را راهنمایی نماییم تا با رعایت آنها از بروز سکته پیشگیری کنید:

عدم استعمال دخانیات:

تحقیقات مضر بودن سیگار و ایجاد مشکلات قلبی و غلظت خون را در افراد ثابت کرده و می دانیم که غلظت خون می تواند از علل بروز سکته قلبی باشد. پس اگر سیگاری هستید هرچه زودتر کشیدن سیگاررا ترک کنید.

از دود سیگار و قلیان دیگران دوری کنید: باید بدانید که در معرض دود قلیان و سیگار دیگران بودن فرقی با کشیدن آن ندارد.

انجام ورزش روزانه: انجام ورزش و نرمش به طور مرتب و روزانه به بهبود عملکرد ماهیچه ای قلب کمک می کند. این امر باعث می شود که خون بهتر در بدن جریان پیدا کند و از بروزانواع بیماریها از جمله سکته قلبی پیشگیری کند.انجام روزانه 30 دقیقه ورزش و یا پیاده روی به افراد توصیه می شود.پیشگیری از سکته قلبی

ورزش به داشتن وزن متعادل در فرد کمک می کند که خود این امرمی تواند از بروز ابتلا به دیابت پیشگیری کرده  که دنبال آن خطر حمله قلبی نیز کاهش می یابد.

داشتن خواب کافی: همانطور که کم خوابی می تواند به فرد آسیب برساند، زیاد خوابیدن نیز مضر است.کم خوابیدن و زیاد خوابیدن هر دو می توانند برای قلب مضر باشند.

تحقیقات نشان داده کسانی که کمتر از6ساعت در شب می خوابند 15% بیشتر از سایر افراد احتمال دارد به حمله قلبی دچار شوند. و کسانی که بیشتر از 9 ساعت درشب می خوابند نیز احتمالا بیشتر از سایرین در معرض بیماریهای قلبی قراردارند.

چکاپ و کنترل میزان کلسترول: نگه داشتن میزان کلسترول خون در میزان نرمال امری بسیار مهم می باشد که این امر با رعایت رژیم غذایی کم چرب و انجام ورزش امکان پذیر است و توصیه می شود افراد به طورمنظم میزان کلسترول خود را با آزمایش خون بررسی کنند.

کنترل فشار خون: افراد باید فشار خون خود را به طور منظم بررسی کنند. مخصوصا افرادی که درآنها سابقه ابتلا به فشار خون وجود دارد.

کاهش استرس: استرس باعث مشکلات زیادی از جمله افزایش فشار خون می شود. پس تا جایی که امکان دارد استرس را از زندگی روزانه خود دور کنید.

علاوه بر اینها مطالعات نشان داده مصرف شکلات تلخ و دوری از نوشابه ها می تواند از بروز بیماریهای قلبی جلوگیری کند.

منتظر انتقادت و پیشنهادات شما هستیم. با تشکر مدیریت وب سایت آزمایشگاه پاتوبیولوژی آزادی

آزمایشگاه غرب تهران

 

پاسخ

1 × چهار =