08 مهر

نمونه گیری منی

نمونه گیری منی و روش های نمونه گیری آن

معمولا آزمایش نمونه گیری منی برای  بررسی علل نازایی در مردان انجام می شود که می تواند میزان فعالیت های اسپرم را نشان می دهد. رعایت برخی نکات ساده برای نمونه گیری صحیح از منی حائز اهمیت است تا نتیجه ی آزمایش نیز به درستی بدست آید.بهتر است نمونه گیری در آزمایشگاه انجام شود  هرچه مدت زمان نمونه های منی کمتر باشد نتیجه ی آزمایش صحیح تر خواهد بود و در صورتی که نمونه گیری در آزمایشگاه انجام نشد باید در مدت زمان کمتر از نیم ساعت نمونه به آزمایشگاه انتقال یابد و در زمان تحویل زمان دقیق نمونه گیری باید به مسئول پذیرش اطلاع داده شود.

%d9%86%d9%85%d9%88%d9%86%d9%87-%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d9%85%d9%86%db%8c
نکات لازم قبل از  نمونه گیری منی را به خاطر داشته باشید :

1- معمولا  5 روز قبل از نمونه گیری انزال یا نزدیکی نداشته باشید.

2- برای دریافت نتیجه ی مناسب تر ، نیاز دارید تا دو تا 7 روز بعد از نزدیکی نمونه گیری را انجام دهید .

3- معمولا نتیجه ی بهتر در منی هایی که به صورت تحریک مصنوعی به دست آمده اند بدست می آید . ( به همین دلیل روش استمنائ توصیه می گردد ) بد نیست بدانید که بهترین نمونه منی نمونه ای است که با تحریک مصنوعی تهیه شود و همچنین بهتر است نمونه در ظرف آزمایشگاه باشد.

4- نمونه های تهیه شده توسط کاندوم مناسب آزمایشگاه نیستند .
5- نمونه منی را به صورت کامل داخل ظرف نمونه گیری قرار دهید و سعی کنید که کاملا منی را در ظرف تخلیه نمایید.

6- توجه داشته باشید نمونه را نباید در حرارت کمتر از صفر درجه و بالاتر از 40 درجه سانتی گراد قرار دهید. سعی کنید نمونه را تا زمانی که می خواهید به آزمایشگاه تحویل دهید در دمای نزدیک به حرارت بدن نگه دارید.
یکی از مواردی که ممکن است بر نتیجه ی آزمایش تاثیر بگذارد وجود تب در مدت زمان 3 روز قبل از نمونه گیری است. بنابر این توجه داشته باشید که اگر تب داشتید از نمونه گیری خود داری نمایید.

7- قبل از نمونه گیری تحرکات زیاد نداشته باشید ، و استحمام نکنید .
8- اگر آلت شما دچار آسیب و یا زخم و التهاب است به مسئولین آزمایشگاه اطلاع دهید.
9- دقت کنید که مشخصات شما با مشخصات روی ظرف نمونه گیری مطابقت داشته باشد.

پاسخ

7 − 7 =