28 خرد

عوارض مصرف داروها با معده خالی

عوارض مصرف داروها با معده خالی :

بسیار مهم است در صورتی که داروی خاصی را مصرف می نماید  ، طبق برگه راهنما و یا طبق تجویز پزشک دارو را مصرف نمایید ، بسیار اهمیت دارد که داروها را به همان میزانی که بیان شده استفاده نمایید زیرا در صورت عدم رعایت چنین مواردی با مشکلات جدی روبرو خواهید شد .

بسیار مهم است زمانی توصیه می شود که داروها با معده پر مصرف شود این امر رعایت شود زیرا اگر قرص ها با معده پر مصرف شود سبب جذب بهتر دارو و کاهش عوارض دارو می شود .

عوارض مصرف داروها با معده خالیپزشکان توصیه می کنند که هر دارویی را با شکم خالی نباید مصرف نمایید .

چرا داروها را باید با نوشیدنی مصرف نماییم ؟

یکی از سوالات رایجی که در خصوص مصرف داروها پرسیده می شود این است که چرا باید داروها را با نوشیدنی باید مصرف نمود ، علت این امر جذب بهتر دارو است ، بهتر است بدانید که نباید با هر نوشیدنی هر داروی را مصرف نمایید زیرا برخی از نوشیدنی ها نظیر چای یا نوشیدنی های کافئین دار اثرات دارو را کاهش می دهد بهترین نوشیدنی که همراه دارو باید مصرف شود ، آب خالی می باشد البته در برخی از مواقع مصرف دارو با آبمیوه کمک شایانی به جذب بهتر داروها می کند .

در آزمایشگاه آزادی علاوه بر اینکه آزمایش های گوناگونی انجام می شود به بیماران توصیه می کند تمامی مواردی را که نیاز است قبل از آزمایش انجام دهند تا نتیجه آزمایش به بهترین وجه ممکن پاسخ دهد را انجام دهند تا نتیجه بهتری از آزمایش بگیرند .

آزمایشگاه آزادی در خصوص نحوه مصرف داروها توصیه می کند که حتما مسکن ها را با معده پر مصرف نمایید تا با عوارضی که ممکن است در اثر معده خالی بروز کند ، برایتان بروز نکند .

با تشکر مدیریت سایت

آزمایشگاه آزادی ، آزمایشگاه غرب تهران

 

 

پاسخ

3 × یک =