21 خرد

تشخیص ژنتیکی جنین قبل از لانه گزینی

تشخیص ژنتیکی جنین قبل از لانه گزینی :

در علم پزشکی امروزه بسیاری از کارهای را که در گذشته نمی توانستیم انجام دهیم را به آسانی می توان انجام داد ، یکی از این کارها تشخیص ژنتیکی جنین قبل از لانه گزینی می باشد .

PGD یا تشخیص ژنتیکی جنین قبل از لانه گزینی یکی از این موارد می باشد ، در بررسی های که انجام شد می توان قبل از لانه گزینی جنین در رحم مادر اختلالات احتمالی جنین را تشخیص داد .

تشخیص ژنتیکی جنین قبل از لانه گزینی.

زمانی که سن مادر بالا باشد و یا شخص سابقه بیماری های ژنتیکی را داشته باشد احتمال بروز ناهنجاری های کروموزومی در نوزاد وجود دارد که نتیجه برای پیشگیری از این عوامل می توان از علم روز پزشکی استفاده کرد .

در گذشته به روش PND جهت تشخیص بیماری های ژنتیکی قابل تشخیص بود اما امروزه استفاده از روش PGD رواج یافته است .

در زمان هفته های 10 تا 14 بارداری تشخیص ژنتیکی انجام می شود .

در صورتی که پزشکان با انجام آزمایش متوجه اختلال در کروموزوم ها شدند به بانوان توصیه می کنند که ختم بارداری را انجام دهند ، در روش PGD لقاح به شکل خارج رحمی انجام می شود در نتیجه جنین های که فقط سالم می باشند به رحم انتقال داده می شوند ، در نتیجه دیگر مشکلاتی که در گذشته به مادر از نظر جسمی و عاطفی وارد می شد را نداریم .

به تمامی عزیزانی که در جنین آنها در معرض قرارگیری بیماری های ژنتیکی می باشند توصیه می شود که حتما تمامی این مراحل را انجام دهند تا با مشکلاتی که در آینده ممکن است با آنها روبرو شوند ، مواجه نشوند .

در آزمایشگاه آزادی به روش های مختلف آزمایشن های ژنتیکی انجام می شود ، شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمایش های زمان بارداری و پیش از بارداری می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس : 66927008

 

پاسخ

4 × 5 =