22 مهر

تست پروژسترون

تست پروژسترون

وجود پروژسترون نقش مهمی در پریود شدن زنان و توانایی لازم برای اینکه بانوان بارور شوند را دارد. به همین دلیل عدم تولید کافی این هورمون دربانوان می تواند باعث ایجاد مشکلات جدی شود . پروژسترون مخصوص و مختص به خانم ها نبوده ، بلکه آقایان نیز برای سلامت جسمی و روند عملکرد جنسی نیازمند پروژسترون به میزان کم  بوده.

تست پروژسترون برای  بانوان معمولا به دو دلیل انجام می شود. علت اول برای بانوانی بوده  که دوره پریود آنها عقب افتاده باشد وعلت دوم انجام این تست برای بانوانی بوده که  پریود نمی شوند. در واقع با انجام این تست  خانم هایی که پریود نمی شوند یا  پریود آنها با تاخیر است را مورد ارزیابی قرار داده  تا علت را متوجه شوند. در این تست میزان استرادیول خون را اندازه گرفته تا علت عدم پریود شدن (آمنوره) را بتوان پیدا کرد .

هم چنین تست پروژسترون را می توان برای بانوانی انجام داد که روال پریود شدن را دارند اما پس از مدت زمانی  به علت نامشخصی دیگر پریود نمی شود.

در خانم هایی که آمنوره شده اند با یافته ها و روش های بالینی نمی توان علت را پیدا کرد. در چنین مواردی است که می توان از این تست کمک گرفت. از پیچیده ترین و مشکل ترین مشکلات ومعضلات در رشته زنان و زایمان و هم چین آندوکرینولوژی عدم پریود شدن خانم ها باشد که همواره سوالات متداولی را دارد .

اهمیت و مهم بودن پروژسترون به اندازه ای  است که امروزه می توان وجود و یا عدم وجود این هورمون را به عنوان نخستین هورمون در خصوص درمان  و رفع مشکلات  و ناراحتی های جنسی و اختلالات هورمونی جنسی در آقایان و خانم ها  در نظر گرفت .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت وب سایت آزمایشگاه پاتوبیولوژی آزادی 

 

 

..

پاسخ

3 × 2 =